Najważniejszym zadaniem, jakie sobie stawiamy, jest indywidualny rozwój każdego z naszych Podopiecznych. Stawiamy na rozwój własnej osobowości. Uczymy realizowania zadań do końca. Chcemy, aby dzieci w swobodny sposób poznały społeczne zasady funkcjonowania w grupie; uczyły się poszanowania własnej i cudzej wolności. Pokazujemy jak realizować indywidualne pomysły i podejmować wspólne aktywności nie krzywdząc innych.
W naszym żłobku staramy się rozwijać pasje naszych podopiecznych oferując:

Zajęcia
z językiem angielskim
uk

Zajęcia
z chustą KLANZA
kolor

Rytmika Zajęcia muzyczno-ruchowe about-us_section_03_2

Zajęcia logopedyczne faq_icon_01

Warsztaty plastyczne about-us_section_03_3

Dogoterapia corgsonj

Nauka języka angielskiego prowadzona jest podczas zabaw. Dzieci poznają język wszystkimi zmysłami. Zajęcia prowadzone są z wykorzystaniem muzyki i ruchu. Dzieci w trakcie zabawy poznają znaczenia dźwięków, z którymi codziennie się osłuchują. Dzięki temu uczą się szybko i łatwo.
Kolorowe zabawy z chustą animacyjną dzieciaki uwielbiają. Chusta daje bardzo wiele możliwości, dzięki niej zabawy muzyczne i ruchowe stają się o wiele ciekawsze i bardziej atrakcyjne. Chusta umożliwia zabawę
w każdych warunkach, integruje oraz pobudza wyobraźnię i kreatywność. Rozwija refleks, koordynację umożliwiając czerpanie radości płynącej z ruchu i przebywania w grupie. Świetna zabawa gwarantowana.

Polegają one na stymulowaniu zmysłów równowagi, wzroku, słuchu i dotyku dzieci . W czasie zajęć wykorzystuje się piosenki dla najmłodszych, muzykę klasyczną, relaksacyjną i odgłosy przyrody. Zajęcia muzyczne służą umuzykalnieniu dzieci, nauczeniu ich poczucia rytmu i gimnastykowaniu ciała. Zabawy w takt muzyki sprzyjają również integracji maluszków w grupie.

Profilaktyka logopedyczna to podstawa do wyeliminowania ewentualnych przyszłych wad wymowy.
Zajęcia te obejmują ćwiczenia oddechowe oraz gimnastykę buzi i języka, a także wprowadzają elementy logorytmiki.

Zajęcia i zabawy plastyczne dla dzieci mają wiele zalet. Są konieczne, ponieważ kształcą w dziecku zdolności manualne, które wykorzysta później do nauki pisania i wykonywanych innych czynności, do których potrzebne są szczególnie palce. Ponadto dzięki rysowaniu dziecko odkrywa świat. Rysunek jest dla niego źródłem przyjemności estetycznej i radością z własnej twórczości. Dzięki rysowaniu dziecko ma możliwość ekspresji własnych uczuć. Zajęcia plastyczne dla dzieci pozwalają im ponadto na poprawę ich koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzięki różnorodności materiałów plastycznych dziecko może stymulować swoje zdolności twórcze, rozwija fantazję, poprawia myślenie, poszukuje nowych rozwiązań i skojarzeń.

Celem zajęć dogoterapeutycznych jest między innymi poprawa funkcjonowania dziecka, nauka komunikacji, wspieranie ogólnego rozwoju, nauka bezpiecznych zachowań przy psie, rozwój empatii i wrażliwości.
Zajęcia pomagają w opanowaniu zachowań lękowych.
Skip to content